Inwestycja
w elektromobilność

Planowane przez Toyotę inwestycje w produkcję komponentów hybrydowych w polskich fabrykach są wielkim krokiem w kierunku popularyzacji czystych źródeł napędu. Według ogłoszonego niedawno programu na lata 2018-2021 fabryki w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach rozpoczną produkcję przekładni oraz silników w architekturze TNGA, które będą napędzać najnowszą, IV generację aut hybrydowych. Inwestycja o wartości 67 milionów euro stworzy 130 nowych miejsc pracy. Do tej pory Toyota zainwestowała w polskie fabryki już 4,5 miliarda złotych.

Inwestycja w elektromobilnosc - Totota C-HR
Toyota tym samym planuje rozpocząć dyskusję na temat elektromobilności w Europie, napędzając pozytywną zmianę, która pozwoli milionom ludzi poruszać się łatwiej i oddychać czystszym powietrzem. Końcowym celem jest stworzenie aut o zerowej emisji CO2, co Toyota planuje osiągnąć w ramach programu Environmental Challenge 2050.
Inwestycja w elektromobilnosc - Yaris
Nieprzypadkowo to Polska została wybrana przez Toyotę jako hybrydowe centrum Europy. 90% hybryd sprzedawanych w naszym kraju stanowią Toyoty i Lexusy. Od oszczędnych aut miejskich po SUVy i samochody sportowe, Polacy coraz częściej zwracają się w kierunku źródeł napędu oferujących moc, ekonomię, bezawaryjność i najwyższą kulturę pracy.
Inwestycja w elektromobilnosc - Prius
„Z naszej perspektywy Toyota ma niekwestionowany wpływ na rozwój programu elektromobilności w Polsce. Produkujemy przecież auta hybrydowe, które w przestrzeni miejskiej są – jak udowodniły niezależne ośrodki naukowe w Polsce i we Włoszech – w połowie elektryczne, pokonując ponad 50% dystansu z wykorzystaniem wyłącznie silnika elektrycznego. A to już połowa sukcesu w drodze do zeroemisyjności aut elektrycznych” – powiedział Witold Nowicki, wiceprezes Toyota Central Europe oraz członek zarządu Toyota Motor Poland.


Źródło: www.toyota.pl/articles/2018/polskie-napedy-hybrydowe-z-walbrzycha.json