Mirai

Rozwój alternatywnych źródeł napędu jest nieunikniony. Podczas gdy auta elektryczne zyskują na popularności, Toyota stawia na wodór – doskonały magazyn energii. Przykładem zastosowania takiego napędu jest Toyota Mirai. Auto trafiło do sprzedaży najpierw w Japonii, później w USA i w Europie Zachodniej. Mirai z silnikiem o mocy 113 kW (154 KM) rozwija prędkość do 179 km/h, a wodór zawarty w zbiornikach o pojemności 122,4 l pozwala na przejechanie ponad 500 km. Do 2020 roku Toyota planuje sprzedać 30 tysięcy egzemplarzy tego modelu.

Biała Toyota Mirai
Toyota Mirai to samochód wizjonerski. W stu procentach elektryczny pojazd, który nie wymaga zewnętrznego ładowania. Zastosowane w nim ogniwa paliwowe pozwalają wytworzyć prąd napędzający w pełni elektryczną jednostkę przy zachowaniu zerowej emisji spalin. Mirai to samochód, który zmienia sposób, w jaki podróżujemy. Wraz ze zwiększaniem się liczby kierowców, które zaufały naszej wizji, pozytywna zmiana staje się coraz bardziej odczuwalna.
Granatowa Toyota Mirai przy stacji tankowania wodoru
We współczesnym świecie pełnym pośpiechu i hałasu kilka chwil ciszy jest na wagę złota. Dzięki Toyocie Mirai możesz cieszyć się wyjątkowo komfortową jazdą bez względu na to, dokąd podróżujesz. Ergonomiczna i przestronna kabina, akustyczna szyba i pracujący bez dźwięku silnik tworzą przestrzeń, która stanie się twoją oazą spokoju.
Granatowa Toyota Mirai z alternatywnym źródłem napędu
Mirai to auto, które nie wymaga ładowania. Zastosowane w nim ogniwa paliwowe pozwalają wytworzyć prąd napędzający w pełni elektryczną jednostkę przy zachowaniu zerowej emisji spalin. Dodatkowo układ napędowy odzyskuje i ponownie wykorzystuje energię z hamowania, zapewniając jeszcze bardziej oszczędną jazdę.