Samochody
hybrydowe

Auta z napędem hybrydowym mogą dla niektórych wciąż wydawać się nowinką technologiczną, tymczasem od premiery Toyoty Prius – pierwszego seryjnie produkowanego auta hybrydowego – minęło już dwadzieścia jeden lat! To sprawdzona i popularna na całym świecie technologia, która gwarantuje oszczędność paliwa, mniejsze emisje spalin i przyczynia się bezpośrednio do poprawy jakości Twojego życia i Twoich sąsiadów.

Biała Toyota Avensis Touring Sport
Na pełen napęd hybrydowy Toyoty składają się: silnik benzynowy, silnik elektryczny i akumulator hybrydowy gromadzący energię podczas jazdy i pozwalający na poruszanie się w trybie elektrycznym z zerowym zużyciem paliwa i zerową emisją spalin. Obieg energii w układzie przebiega automatycznie zapewniając płynną i oszczędną jazdę. Dzięki silnikowi elektrycznemu maksymalny moment obrotowy jest dostępny natychmiast. Silnik spalinowy z kolei pozwala na wydłużenie zasięgu auta hybrydowego do wartości porównywalnych z autami tradycyjnymi. Dzięki zastosowaniu dwóch źródeł napędu nie potrzeba stosować dużych silników spalinowych ani akumulatorów o wielkiej pojemności, więc wszystkie elementy układu hybrydowego są kompaktowe, co z kolei pozwala oszczędzić przestrzeń wewnątrz auta.
Biała Toyota RAV4 Hybrid
Hybrydy zapewniają potwierdzoną bezawaryjność, niskie zużycie paliwa, tanią eksploatację, wysoką wartość odsprzedaży, moc dostępną w pełnym zakresie obrotów, doskonałe wyposażenie i przestrzeń wewnątrz auta. Posiadanie hybrydy Toyoty wiąże się także z przywilejami i korzyściami. Polskie prawo z roku na rok staje się coraz bardziej przychylne posiadaczom ekologicznych samochodów, a planowane regulacje prawne i zmiany w przepisach mają oferować właścicielom hybryd dodatkowe udogodnienia.